Rozciąganie w Lejdis Studio Warszawa: Stretching i Gym Stretch PRO

Rozciąganie jest bardzo ważnym, wręcz nieodłącznym elementem każdego treningu. Powinno być częścią rozgrzewki oraz sposobem na wyciszenie organizmu już po aktywności fizycznej. Regularne, dobrze wykonane ćwiczenia rozciągające sprzyjają zachowaniu gibkości oraz sprawności w każdej dyscyplinie sportowej podnosząc mobilność oraz wydajność. Jako dodatkowe zajęcia, rozciąganie przynosi ulgę zmęczonym mięśniom i relaks dla całego organizmu. Pozwala na uniknięcie kontuzji zarówno podczas treningów, jak i w życiu codziennym.

KUP KURS ONLINE

W naszym studio Lejdis Studio Warszawa Wola znajdziesz 2 rodzaje zajęć rozciągających: Stretching oraz Gym Stretch PRO (kurs).

Są to innowatorskie zajęcia Lejdis Studio przeznaczone dla osób chcących przygotować swoje ciało do treningu:

  • pole dance,
  • aerial hoop,
  • bungee fitness,
  • pole choreo,
  • exotic dance,
  • oraz innych akrobacji.

Rozciąganie jest uznawane za istotny element rutyny treningowej w każdej dyscyplinie sportowej. Mimo, że początkowo nieprzyjemne, ma działanie tonujące i rozluźniające, a także poprawia mobilność. Stretching uprawiany regularnie (minimum godzina tygodniowo) sprzyja zachowaniu pełnej sprawności fizycznej oraz poprawy wyników treningowych. Zajęcia prowadzone są przez instruktorów posiadających wieloletnie doświadczenie sportowe.

Jak wyglądają zajęcia ?

Każdy trening rozciągający rozpoczynamy solidną rozgrzewką mięśni i stawów. Dzięki temu unikniemy kontuzji, które często są wynikiem zaniedbania rozgrzania mięśni przed stretchingiem. Następnie przystępujemy do kombinacji rozciągania statycznego i dynamicznego – nasi instruktorzy to doświadczeni sportowcy, a stosowane na zajęciach kombinacje i przejścia są efektem ich wieloletniej praktyki sportowej. Zajęcia stretchingowe kończymy rozluźnieniem ciała i krótką chwilą relaksu przy odpowiednio dobranej muzyce. Taka forma ćwiczeń gwarantuje bardzo szybkie postępy. Lejdis Studio Warszawa przygotuje Cię do zrobienia wymarzonego szpagatu czy mostka! Zajęcia typu stretching polecane są nie tylko osobom chcącym przygotować i rozciągnąć ciało do treningu pole dance oraz innych dyscyplin sportowych, gdzie wymagane jest duże rozciągnięcie, ale KAŻDEJ osobie aktywnej fizycznie.

W naszym studio mamy 2 rodzaje zajęć rozciągających: Stretching (czyli podnoszenie elastyczności całego ciała), oraz kurs GYM STRETCH PRO – specjalny program treningowy, o którym przeczytasz poniżej.

Jak wyglądają zajęcia GYM STRETCH PRO?

Jest to intensywne rozciąganie, które stanowi idealne uzupełnienie dla ćwiczeń takich, jak pole dance czy exotic dance. Jest to również doskonały sposób na wyciszenie organizmu. Korzyści płynące z tego rodzaju zajęć jest wiele, m.in. większa elastyczność stawów, wzmocnienie ścięgien, lepsze ukrwienie i dotlenienie organizmu czy rozluźnienie mięśni. Dzięki zajęciom Gym Stretch PRO wyeliminujesz przykurcze, które często towarzyszom treningom siłowym, oraz uelastycznisz swoje mięśnie. W efekcie zwiększysz gibkość podczas treningów, unikniesz zakwasów, skurczy oraz zmniejszysz ryzyko kontuzji, które często wynikają z nadmiernie przykurczonych mięśni. Stretching jest polecany każdemu bez względu na stopień zaawansowania oraz stopień aktywności fizycznej, ale GYM STRETCH PRO to program przygotowany specjalnie pod naszych kursantów – jego założeniem jest uzupełnienie pozostałej oferty naszego studia. Przygotuje i wzmocni ciało nie tylko do wysiłku fizycznego ale również do aktywności z życia codziennego.

Więcej na temat rozciągania w Lejdis Studio znajdziesz tutaj.

Sprawdź tutaj kiedy odbywają się zajęcia Stretching i Szpagat Petarda.

Zapisy na kurs Gym Stretch PRO znajdziesz tutaj.